İşte işçi kahramanlığı: Somalı madenciler İzmir'e koştu | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

2 Aralık 2020 - 02:52

İşte işçi kahramanlığı: Somalı madenciler İzmir’e koştu

İşte işçi kahramanlığı: Somalı madenciler İzmir’e koştu
Son Güncelleme :

31 Ekim 2020 - 8:30

86 görüntülenme

İzmir’de dün öğle saatlerinde yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye’nin dört bir yanında özel veya kamu kuruluşları yardıma koştu. Deprem her zaman olduğu gibi halkımızı ortak bir paydada buluşturdu. Tüm Türkiye İzmir için tek yürek olmuşken, akşam saatlerinden beri Somalı Madencilerin kahramanlığı sosyal medyada paylaşım rekorları kırmaya başladı.

TAZMİNATLARI İÇİN DİRENİRKEN GELDİLER

Manisa’ın Kırkağaç bölgesinde 20 gündür alacakları tazminatlar için direnişte olan Somalı Madenciler, deprem haberini duyar duymaz direnişi terk edip İzmir’e yardıma koştu. 10 kişilik bir arama kurtarma ekibi hazırlayan madencilerin kahramanlığı emekçi kesimin ülke sevdasının bir delili oldu.

Arama çalışmalarına katılan 10 kişilik ekipten biri olan madenci Mehmet Çolak; “Soma’dan geliyoruz. Uyar Madencilik olarak 10 kişilik ekibimizle direnişimizi bıraktık ve buradaki vatandaşlarımıza yardım etmek için geldik” dedi.

TALEPLERİ GÖRÜLMELİ

20 günlük direnişlerini, belki de tazminatlarını bırakıp İzmir’e yardıma gönüllü olarak koşan madencilerin durumunu gören vatandaşlar, maden işçilerinin hak ettiği tazminatın verilmesi için yetkililere mesajlar yazmaya başladı. Türkiye’nin dört bir yanından işçilere destek mesajları geliyor.