İŞKUR'un projelerine katılana 85 TL! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 23:01

İŞKUR’un projelerine katılana günlük 85 TL!

İŞKUR’un projelerine katılana günlük 85 TL!
Son Güncelleme :

27 Ocak 2019 - 22:58

562 görüntülenme

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yeni istihdam projeleri açmayı sürdürüyor. Bu programlara katılan ve iş bulmak isteyenlere günlük 85 TL veriliyor.

Türkiye’de işsizlik sorununa karşı önemli adımlar atan İŞKUR, yeni istihdam programları ile çözümler sunuyor. İş garantili eğitim sunan İŞKUR, bu kapsamda açtığı kurslarda ayrıca katılımcılara 85 TL harçlık veriyor.

İşsizlikle mücadelede önde gelen kuruluş olan İŞKUR, yok olmaya yüz tutmuş ve nitelikli insan gücü ihtiyacı olan meslekleri canlandırmaya çalışıyor. Ayrıca İŞKUR geleceğin mesleklerinde de ufuk açıyor.

Programlar ne kadar sürüyor?

Katılanın 85 TL harçlık alacağı bu programların en kısa olanı üç ay, en uzun olanı 6 ay devam ediyor. Programların sonunda meslek garantisi ve iş bulma garantisi mevcut.

Kimler katılabilir?

Katılım sağlamak isteyen genç adaylar öncelikle İŞKUR üyesi ve kayıtlı bir işsiz olmak zorunda. Başvuru yapacak kişilerin;

-İş ve meslek danışmanlığından faydalanmış olması
– emekli aylığı veya başka bir maaş almıyor olması
– iş arayışında ve kurs alacağı mesleklere uygun olması gerekir.

Nasıl başvuru yapılır?

Başvuru yapmak isteyenler herhangi bir İŞKUR il veya ilçe müdürlüğüne bizzat başvuru yapabilirler. İŞKUR’un resmi sitesinden açılan programları takip ederek size en uygun olanı seçmeniz yeterli olacaktır.

Maksatistihdam.com