İŞKUR'dan çeşitli şehirlere İşbaşı Eğitim ve Mesleki Eğitim ile personel alımı

18 Ocak 2021 - 16:17

İŞKUR’dan çeşitli şehirlere İşbaşı Eğitim ve Mesleki Eğitim ile personel alımı

İŞKUR’dan çeşitli şehirlere İşbaşı Eğitim ve Mesleki Eğitim ile personel alımı
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 13:49

0 görüntülenme

İŞKUR kursları her seferinde yeni il ve ilçelerde güncellenerek vatandaşlara istihdam şansı vermeye devam ediyor. Bu kapsamda açılan İşbaşı Eğitim Programı ve Mesleki Eğitim Kursları ayrı ayrı uygulama alanlarında vatandaşların para kazanması ve meslek edinmeleri için Türkiye İş Kurumu tarafından fırsat olarak sunuluyor. İŞKUR İEP ve İŞKUR MEK olarak da anılan bu iki program türü 12 Ocak itibari ile yeni il ve ilçelerle güncellendi.

Vatandaşlar İşbaşı Eğitim Programı ile bir özel sektör firmasında geçici süreli çalışma imkanı bulurken, Mesleki Eğitim Kursu’nu seçenler bir meslek dalında eğitim alırken aynı zamanda günlük ödeme alıyor.

İŞKUR kurslarına katılan vatandaşlar, kurslara göre farklı ücretler alıyor. 2021 yılı için bu kurs ücretlerine de zam geldi.

İŞKUR’un katılımcılara meslek öğretmek amacı ile yaptığı Mesleki Eğitim Kursları 50 TL’ye kadar ödeme yapılırken, İŞKUR’un meslek alanında tecrübe edinmek ve geçici iş bulmak isteyenlere yönelik açtığı İşbaşı Eğitim Programı ise katılımcılara 98 TL para veriyor.

Ayrıca sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılacak.

NASIL BAŞVURULUR?

Başvuru yapabilmek için İŞKUR’a kaydınız olmalıdır. Eğer var ise, her program türünün altında verdiğimiz linke tıkladıktan sonra, ilk olarak İŞ ARAYAN GİRİŞİ yapın.

Ardından ana sayfaya dönün ve ARA tuşuna basın.

Ardından resimde işaretlediğimiz gibi, mavi rakamlara tıklayıp açılan ekrandan BAŞVUR yazısına tıklayın.

12 Ocak itibari ile güncel ilanlara baktığımızda;

İŞBAŞI EĞİTİM İÇİN

MESLEKİ EĞİTİM İÇİN

 

] }