İŞKUR TYP kura listesi nereden öğrenilir? TYP sonucum nasıl bulunur? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Ekim 2020 - 20:49

İŞKUR TYP kura listesi nereden öğrenilir? TYP sonucum nasıl bulunur?

İŞKUR TYP kura listesi nereden öğrenilir? TYP sonucum nasıl bulunur?
Son Güncelleme :

26 Eylül 2020 - 23:38

242 görüntülenme

2020 TYP alımları bir çok farklı kamu kurumunda devam etse de, okullara güvenlik alımı ve okullara temizlik görevlisi alımı için Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine Toplum Yararına Program ile 68 bin geçici personel alımı için başvurular sona ermiş durumda. İŞKUR MEB TYP alımı kura sonuçları başvuran on binlerce vatandaşın en büyük merak konusu haline gelmiş durumda. TYP kura listesi nereden bulunur? sorusu yanıt ararken, adaylar liste dışında kendi TYP sonuçları için de arama yapıyor. Sizler için resimli anlatım ile TYP sonuçları 2020 nasıl bulunacak? anlattık.

ASİL VE YEDEK LİSTELER BELİRLENECEK

Her ilin kura sonuçları başka tarihlerde duyurulacak. Adaylar içerisinden asil ve yedek olmak üzere iki ayrı liste hazırlanacak. Eğer asil listeden göreve başlayamayan, başvurusu kabul olmayan veya şartları tamamlamayan olursa yedek listesinden çağırılacak.

Asil listede çıkanların gereken evrakları İŞKUR’a teslim etmesi gerekiyor.

İŞKUR TYP İÇİN GEREKEN EVRAKLAR,

  • Adli Sicil Kaydı
  • Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi.
  • Sağlık Raporu.
  • Halk Bankası Hesap ve İBAN Numarası
  • Kimlik Fotokopisi 2 Adet.
  • Fotoğraf 1 Adet.

KURA LİSTESİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Kura için gereken listeler her il veya ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından duyuruluyor. Bunlardan bazıları il-ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri internet sitesinden yayınlanıyor. Bazıları ise internet sitesinden yayınlanmıyor. Bu tür durumlarda bölgenizde il-ilçe Milli Eğitim’e gidebilirsiniz.

İnternetten yayınlanmışsa kontrol etmek için Google’a ilinizin-ilçenizin Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasını yazın. Örneğin “Çankaya il milli eğitim müdürlüğü” çıkan sonuçlarda eğer sayfası varsa giriş yapıp arayabilirsiniz.

TYP HAKKINDA SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLA-TAKİP ET-MESAJ AT

KENDİ TYP SONUCUMU NASIL ÖĞRENİRİM?

Bunun için öncelikle İŞKUR iş arayan girişi yapın. Ardından resimdeki adımları izleyin.

İŞ ARAYAN girişi yaptıktan sonra üst menüdeki online işlemler kısmını seçin. Ardından kurs/programlar sekmesine gidin. Son olarak kursiyer geçmiş bilgisi sorgula bölümüne tıklayın.

Ardından karşınıza çıkacak sayfanın sonunda;

Kişinin aday olduğu TYP’ler kısmında başvuru durumu kısmına bakın. Eğer asil yazıyorsa TYP’ye alınmışsınız demektir. Eğer yedek yazarsa yedek listedesiniz demektir.