İmamoğlu'ndan EYT'yi de kapsayan vaat | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 07:57

İmamoğlu’ndan EYT’yi de kapsayan vaat

İmamoğlu’ndan EYT’yi de kapsayan vaat
Son Güncelleme :

12 Haziran 2019 - 15:59

1.027 görüntülenme

Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyetleri devam ediyor. Siyasilerden haklarını isteyen EYT’liler şimdiye kadar sonuç alabilmiş değil. 31 Mart seçim sonuçlarına da büyük etkisi olan EYT’liler için 23 Haziran İstanbul Seçimi öncesinde her aday başka vaat vermeye başladı.

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Maltepe’de milyonlarca kişinin katılımı ile miting yapan EYT’liler bu gövde gösterisinin karşılığını almaya başladı. EYT konusunda Binali Yıldırım çalışma yapacağı vaadinde bulunmuştu. Ekrem İmamoğlu ise EYT’lileri de kapsayan bir vaat verdi.

GSS VAADİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, iş bulamayan aileler ile EYT’lileri kapsayan Genel Sağlık Sigortası vaadinde bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan İmamoğlu;

“İşsiz gençlerimizin, vatandaşlarımızın, diğer destek paketleri ile birlikte bir nebze olsun hayatını kolaylaştırabilecek imkanlar sunan İşsizlik Destek Paketi’ni göreve geldiğimiz andan itibaren hayata geçireceğiz. İş bulma programımıza aldığımız her kişinin, kendisine bir iş imkânı sağlanana dek, toplu ulaşımdan ücretsiz olarak faydalanmasını biz sağlayacağız. Bu insanlarımız, sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için sağlık katılım paylarını ödemekte ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Bunun çözümünü sağlamak adına, Türkiye İstatistik Kurumu’nun belirlediği yoksulluk sınırı altında geliri olan hanelerdeki işsizlerin Genel Sağlık Sigortası katılım payını İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak biz ödeyeceğiz.”

Bu vaat prim gününü tamamlayıp yaş beklediği için iş yerinden ayrılmak zorunda kalan, yeni iş de bulamayan EYT’lileri de kapsayacak.

Maksat İstihdam