Maksat İstihdam

İlköğretim ders saatleri değişecek! Yep yeni dersler geliyor

İlköğretim ders saatleri değişecek! Yep yeni dersler geliyor
98 görüntülenme
29 Haziran 2020 - 22:37

Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yılın planlarını yapmaya başladı. Covid kaynaklı bir aksilik olmazsa önümüzdeki yıl haftalık ders saatleri değişecek. Eylül ayında başlaması planlanan 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı yep yeni derslerin de gelmesi ile farklı bir yıl olacak. İlköğretim müfredatı içine 2 ders eklenecek ve haftalık ders saatleri değişecek.

İLKÖĞRETİME ‘OYUN’ DERSİ

Gençler açısından son derece önemli olan, ama müfredatın okullarda uygulanmasında sıkıntı çekilen Beden Eğitimi dersi yeni bir format ile geliyor. İlkokullarda Beden Eğitimi ve Oyun dersi olarak müfredata girecek olan bu derslere beden eğitimi öğretmenlere girecek.

YAZILIM ÖĞRETİLECEK

İlköğretime gelecek bir diğer yenilik ise yazılım derslerinde olacak. Yeni müfredat kapsamında öğrencilere çekirdekten yazılım öğretilmesi için müfredata Bilişim ve Yazılım dersi gelecek.

İlköğretim 4. sınıfa haftalık 2 saat, Ortaokul 5. sınıfa haftalık 3 saat, Ortaokul 6 ve 7. sınıflara haftalık 2 saat Bilişim ve Yazılım dersi okutulacak.

Haftalık ders saatleri bu derslere ek olarak yeniden düzenlenecek. Şimdilik o detaylar belirsiz. Belli olduğu an duyuracağız.

Maksat İstihdam

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.