İKM alımı için şartlar değişti: Yeni bir alım mı gelecek? İKM alımı 2021'de olacak mı? – Maksat İstihdam

16 Eylül 2021 - 22:00

İKM alımı için şartlar değişti: Yeni bir alım mı gelecek? İKM alımı 2021'de olacak mı?

İKM alımı için şartlar değişti: Yeni bir alım mı gelecek? İKM alımı 2021'de olacak mı?
Son Güncelleme :

15 Eylül 2021 - 0:35

İnfaz Koruma Memuru olmak için 2020 KPSS'ye girenler ve bir önceki alımdan umduğunu bulamayanlar için önemli bir gelişme yaşandı. İnfaz Koruma Memuru ya da kısaca İKM alımı için şartlar değişti. İKM alımında şart değişikliği Resmi Gazete'de yayınlandı. Aniden gelen bu şart değişikliği akıllara yeni bir İKM alımı olacak mı? sorusunu getirdi. İKM alımı 2021'de bir kez daha olur mu? sorusu sıkça soruluyor.

Cezaevlerine İnfaz Koruma Memuru alımı gençler arasında en çok tercih edilen mesleklerden biri haline geldi. İKM alımı için her yıl talep daha da artıyor. Alımların özellikle lise, ön lisans ve lisans mezunları için ayrı ayrı olması ilanları çekici kılan detaylardan biri.

İKM ALIMI İÇİN ŞARTLAR DEĞİŞTİ

Önceki gün Resmi Gazete'de yayınlanan habere göre, İKM alımında sağlık şartında değişikliğe gidildi. İKM alımı için başvuracak adaylar artık aşağıdaki hastalıktan birine veya bir kaçına sahipse sağlık şartından elenecek;

Göğüs hastalıklarında astım,

Koah gibi rahatsızlığı olanlar,

Romatoloji hastalıklarında romatoid artrit,

FMF,

Loading...

Gut gibi rahatsızlığı olanlar,

Ruhsal hastalıklarda anksiyete,

Obsesif kompulsif rahatsızlığı

ikm alımı

İKM ALIMI 2021'DE YENİDEN OLACAK MI?

Durduk yere gelen bu şart değişikliği sonrası yeni bir İKM alımı için haber bekleyenlerin gözü aniden Adalet Bakanlığı'na döndü. Bakanlık bünyesinden herhangi bir açıklama gelmese de, aniden gelişen bu şart değişikliği umutları yeniden yeşertti.

YENİ BİR İKM ALIMI GELİRSE SİZLERE SON DAKİKA OLARAK DUYURACAĞIZ-TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

Bazı kaynaklarda 2021 bitmeden yeni bir alım olacağı ve 5000 kadar olacağı yazıyor. Fakat bunun herhangi bir dayanak noktası yok. İKM alımı için en yakın tarihin 2022 olacağı kanaati daha yaygın durumda.