Anket şirketlerinden İstanbul araştırması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 00:24

İki anket şirketinden İstanbul araştırması

İki anket şirketinden İstanbul araştırması
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2019 - 14:46

633 görüntülenme

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım‘ın kıyasıya rekabet edeceği 23 Haziran İstanbul Seçimi için takvim giderek yaklaşıyor. Adaylar seçim çalışmalarını son hızla yürütürken, MAK Danışmanlık ve Konsensus Araştırma Şirketi İstanbul’daki son durumu yayınladılar.

YSK’nın 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimin İstanbul’daki sonuçlarını iptal etmesi ile birlikte İstanbul’da seçimin yenilenmesi için 23 Haziran 2019 Pazar günü seçilmişti. Tartışmalı sürecin ardından adaylar yeniden seçim çalışması yapmaya başladı. Anket şirketleri ise ilk sonuçları paylaşıyor.

MAK DANIŞMANLIĞA GÖRE İMAMOĞLU ÖNDE

Habertürk’te ‘Manşet’ programına konuk olan MAK Danışmanlık Şirketi’nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Kulat, yaptıkları son ankete göre Ekrem İmamoğlu’nun önde olduğunu belirtti.

KONSENSUS’A GÖRE DURUM BAŞA BAŞ

Konsensus Araştırma Şirketi Başkanı ise yaptığı açıklamada son anketlerinde Binali Yıldırım ile İmamoğlu’nun kafa kafaya gittiğini söylerken kazanını HDP oylarının belirleyeceğini düşünüyor.

Açıklamalarına devam eden Sarı, halkın seçimin yenilenmesinden dolayı İmamoğlu’nu mağdur olarak gördüğünü, bunun da anketlere yansıdığını söyledi.

Maksat İstihdam