İçişleri Bakanlığı personel alımı başlıyor: KPSS puanı ile alım olacak | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 17:52

İçişleri Bakanlığı personel alımı başlıyor: KPSS puanı ile alım olacak

İçişleri Bakanlığı personel alımı başlıyor: KPSS puanı ile alım olacak
Son Güncelleme :

31 Ekim 2020 - 14:26

124 görüntülenme

İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alımı için 2 Kasım’da ilana çıkıyor. 2020 KPSS puanı ile yapılacak alımlarda üniversitelerin 4 yıllık belirlenen bölümlerinden mezun olma şartı aranacak. KPSS ile memur alımı bekleyenler için KPSS sonuçlarının açıklanmasının ardından kamu personel alımları art arda gelmeye başladı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DERNEKLER DENETÇİ YARDIMCISI BAŞVURU ŞARTLARI

Başvurmak isteyen adaylarda aranan şartlar şöyle;

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında sayılan şartları taşımak,

– En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak,

– Giriş (sözlü) sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.(01/01/1985 tarihinden sonra doğanlar),

– Sınavın yapılacağı dönemde son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP23” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak.

BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ

Başvuran adaylar arasında ayrıca mülakat yapılacak. Mülakat sözlü olacak.

2 Kasım 2020’de sınava başvurular alınacak. Başvurusu kabul edilenler arasında 8-11 Aralık tarihlerinde Ankara’da sözlü mülakat gerçekleştirilecek. Sınava son başvuru tarihi 6 Kasım 2020 olacak.

BAŞVURU NEREDEN?

Başvurular e-Devlet üzerinden İçişleri Bakanlığı portalından yapılacak. Duyuru ayrıca www.icisleri.gov.tr adresinde yer alacak.