İçişleri Bakan Yardımcısı'ndan açıklamalar: Sokağa çıkma yasağı ve yeni yasaklar olacak mı? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Kasım 2020 - 07:09

İçişleri Bakan Yardımcısı’ndan açıklamalar: Sokağa çıkma yasağı ve yeni yasaklar olacak mı?

İçişleri Bakan Yardımcısı’ndan açıklamalar: Sokağa çıkma yasağı ve yeni yasaklar olacak mı?
Son Güncelleme :

16 Kasım 2020 - 16:11

125 görüntülenme

Türkiye’de Corona vaka sayısının gün gün hızla yükselişte olması yeni yasaklar ile ilgili şüpheleri de beraberinde getirdi. En büyük endişe geçtiğimiz bahar aylarında uygulanan sokağa çıkma yasağı gibi kararların dönmesi. Sokağa çıkma kısıtlaması gelecek mi? sorusu ile ilgili önemli açıklama İçişleri Bakan Yardımcısı ve aynı zamanda sözcüsü olan İsmail Çataklı’dan geldi. Çataklı, süreçteki son durumu anlattı.

KISITLAMALAR DÖNECEK Mİ?

Kısıtlamalar ile ilgili tavsiyelerin Sağlık Bakanlığı’na bağlı Bilim Kurulu tarafından verildiğini söyleyen Çataklı, bakanlığın değerlendirmeleri sonrası konunun İçişleri Bakanlığı’na iletildiğini belirtirken, bunun son derece canlı ve dinamik bir süreç olduğunu, belirlenen zaman dilimlerinde gereken önemlerin de alındığını söyledi.

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili de konuşan Çataklı, şu an bu yönde alınmış bir karar olmadığını vurguladı.

Şimdilik böyle bir değerlendirme içinde de olmadıklarını söyleyen Çataklı; “Fakat ilerleyen zamanlarda inşallah bu aşamaya gelinmez” diyerek kapıyı da açık bıraktı.