Hizmet-İş: "Yürüyüş düzenlenecek" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 03:10

Hizmet-İş karar verdi: “Yürüyüş düzenlenecek”

Hizmet-İş karar verdi: “Yürüyüş düzenlenecek”
Son Güncelleme :

08 Haziran 2019 - 16:01

2.804 görüntülenme

Hak-İş Konfederasyonu‘na bağlı sendikalara bağlı olan işçilerin Bolu Belediyesi‘nde işten çıkarılmaları sonrası toplum genelinde büyük bir tepki oluşmuş durumda. Bir süredir bu işçiler için çabalarına hız veren Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası, duruma dikkat çekmek için yürüyüş yapma kararı aldı.

EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ

Hak-İş Konfederasyonu’ndan yapılan resmi açıklamada Hizmet-İş Sendikasınca Bolu Belediyesi’nde sendikaları nedeniyle işçilere yönelik yapılan baskı ve 97 işçinin işten çıkarılması protesto etmek amacıyla 11 Haziran 2019’da Emek ve Adalet Yürüyüşü yapılacak. Yürüyüş öncesi saat 12.00’da Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan bir açıklama yapacak.

196 KM YÜRÜNECEK

Açıklamanın ardından Bolu Belediyesi’nin önünden başlayacak yürüyüş Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde son bulacak. Yürüyüş 11 gün sürecek 22 Haziran’da sona erecek.

Açıklamada bu yürüyüşün aynı zamanda CHP ve HDP’li belediyelerde işçilere yapılan sendikalar baskılara karşı bir uyarı niteliği taşıyacağı da belirtildi. Yürüyüşe Mahmut Arslan ile beraber Antalya, İzmir, Çanakkale ve İzmit’te işten çıkarılan işçiler de katılacak.

Maksat İstihdam