Hizmet-İş 50 gündür hak arıyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

22 Eylül 2020 - 14:36

Hizmet-İş 50 gündür hak arıyor

Hizmet-İş 50 gündür hak arıyor
Son Güncelleme :

13 Haziran 2019 - 11:00

533 görüntülenme

Bolu Belediyesi‘nde haksız yere işten çıkarmaları protesto eden Hak-İş Konfederasyonu‘na bağlı Hizmet-İş Sendikası, Emek ve Adalet Yürüyüşü‘ndeki ikinci günü dün geride bırakırken, eylemlerde toplam 50. gününü yaşadı.

Verilen sözlere ve vaatlere rağmen CHP’ye geçen Bolu Belediyesi’ndeki sendikal baskılar haksız yere işten çıkarmalara dönüşmüştü. Bu durum Hak-İş ve bağlı sendikalar tarafından büyük bir tepki ile karşılaştı. Konu ile ilgili uyarı yapan sendika, uyarıları içinde yer alan yürüyüşe 3 gün önce Bolu Belediyesi önünde başlamıştı.

DÜN YÜRÜYÜŞÜN İKİNCİ GÜNÜYDÜ

Yürüyüşün ikinci günü Çaydurt mevkisi isimli yerden başladı. Hizmet-İş Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, CHP ve HDP’ye geçen belediyelerde haksız yere işten çıkarılmalara karşı başlattıkları eylemlerde toplamda 50. günde olduklarını hatırlattı ve şu ifadeleri kullandı;

“Bugün 50. günümüz. Bolu’da ve tüm Türkiye’de işten çıkarılan işçi ve emekçi kardeşlerimizin haklı mücadelelerinde Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası olarak desteğimizin 50. günü. Dün Bolu’dan binden fazla arkadaşımızla yürüyüşe başladık. Buraya kadar geldik. Buradan şimdi 250’ye yakın arkadaşımızla yürüyüşümüze kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bugün de hedefimiz 20 kilometre.”

CHP GENEL MERKEZ’E KADAR SÜRECEK

Mahmut Arslan’ın sözlerini hatırlatan Özdemir, yürüyüşün 11 gün boyunca süreceğini ve CHP Genel Merkez önünde sona ereceğini hatırlatarak, işten çıkarılanların da dahil olacağı yürüyüşün büyüyerek süreceğini söyledi.

Hak-İş ve Hizmet-İş’in mücadeleyi sürdüreceğini açıklayan Özdemir, CHP belediyelerinin tüm Türkiye’yi ve emekçileri hayal kırıklığına uğrattığını vurguladı.

Maksat İstihdam