Hatay'da Lütfü Savaş'a destek | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 04:06

Hatay’da Lütfü Savaş’a destek

Hatay’da Lütfü Savaş’a destek
Son Güncelleme :

22 Ocak 2019 - 15:59

235 görüntülenme

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında gergin günler yaşanıyor. Soylu’nun sert açıklamalarının ardından Savaş da kendini savundu. Suriyeliler konusunda açıklamaları ile dikkat çeken Savaş’a il genelinde de destek var.

Geçtiğimiz gün Suriyeli mülteciler hakkında açıklama yapan Lütfü Savaş, sosyal medya üzerindeki paylaşımında Hatay‘da artan mülteci sayısına dikkat çekerek; “Reyhanlı, Yayladağı, Altınözü ilçelerimizde bir Suriyeli çıkıp ‘Ben başkan adayıyım.’ dese şu an kazanabilecek durumda. 5 sene sonra Kırıkhan’ı kazanabilecek durumda olacak. 10 sene sonra Hatay’ı kazanabilecek durumda olabilecek.” demişti.

Bu sözlerin üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da açıklama yaparak Savaş’a tepki göstermiş ve Savaş’ın bu cümlelerini ‘gericilik’ olarak değerlendirmişti. Soylu, Lütfü Savaş’a cevap verdiğini ve Savaş’ın da cevap vermesi gerektiğini söylemişti.

LÜTFÜ SAVAŞ KENDİNİ SAVUNDU

Bugün Hatay Meslek Edindirme Kursları toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştiren Lütfü Savaş, Hatay ile ilgili projelerini anlattığı toplantıda Süleyman Soylu’ya da yanıt verdi.

Hatay’ın coğrafi ve jeopolitik önemine dikkat çeken Savaş, kendisinin Hatay’ın sorunlarına değindiğini söyledi. Son dönem konuşulanların mutlaka bu süreç içinde aydınlığa kavuşacağını söyleyen Savaş, kendisinin bu kavgalarda yer almayacağını söyledi.

PARTİLİLERDEN VE HALKTAN DA DESTEK GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün, Parti binasında milletvekillileri, partili belediye başkanları ve partililerin katılımıyla düzenlenen destek toplantısında konuştu ve Lütfü Savaş’a destek çıktı. Halkın da büyük destek gösterdiği toplantıda Suriyeliler konusunda en ağır faturanın Hatay tarafından ödendiğini söyleyen Özgün, Lütfü Savaş’a yönelik hukuksuzlukları kabul etmeyeceklerini söyledi.

Maksad İstihdam