Hak-İş'ten taşerona zam ve kadro açıklaması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 01:14

Hak-İş’ten taşerona zam ve kadro açıklaması

Hak-İş’ten taşerona zam ve kadro açıklaması
Son Güncelleme :

24 Mart 2019 - 12:58

10.725 görüntülenme

696 sayılı KHK ile kadroya geçen taşeronların zam sorunları sürerken, KHK’dan yararlanamayan taşeronlar da kadro bekliyor. Taşeron sürecinin başından itibaren takipçisi olan Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, önceki gün taşerona zam ve taşerona kadro konusunda kritik açıklamalar yaptı.

BELEDİYELERDE BAŞLATTIK

Taşeronların 2020 yılına kadar alacakları yüzde 4+4 zammın enflasyon karşısında yetersiz olması üzerine harekete geçtiklerini söyleyen Mahmut Arslan, belediyelerde bu sorunu çözmek için harekete geçtiklerini söyledi.

KADROYU HAK EDEN ARKADAŞLARIMIZ ALAMADI

KHK ile kadroya geçen 1 milyona yakın taşeron olmasına rağmen başta KİT’ler olmak üzere kadro alamayan işçilerin durumuna bir hayli üzüldüklerini söyleyen Arslan, kadroya geçiş gibi büyük bir başarıya imza atarken böyle eksiklerin ve durumların başarıya gölge düşürdüğünü belirtti.

KİT’lerin kadroya geçmesi için var güçleri ile çalıştıklarını söyleyen Arslan, fakat bunun için öncelikle KHK’daki eksiklerin giderilmesinin gerektiğini söyledi.

ANTALYA UMUT OLDU

KHK’daki bir diğer eksiğin zam konusunda olduğunu söyleyen Arslan, taşeronların yüzde 4+4 zam almalarının enflasyon karşısında kötü olduğunu ve bu durumun değişmesi gerektiğini vurguladı. Son olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde sözleşme imzalanmasının durumun değişebileceğine işaret olduğunun altını çizen Arslan, kamu ve bakanlıklarda kadro alan arkadaşlar için yakın zamanda bir düzenleme için çabalarının süreceğinin sözünü verdi.

Maksat İstihdam