-Hak-İş'ten taşeron açıklaması: "Yıllarca çalıştık" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

27 Eylül 2020 - 15:17

Hak-İş’ten taşeron açıklaması: “Yıllarca çalıştık”

Hak-İş’ten taşeron açıklaması: “Yıllarca çalıştık”
Son Güncelleme :

19 Mart 2019 - 12:41

1.370 görüntülenme

Dün yapılan Kahramanmaraş Hak-İş il temsilcileri toplantısına katılan Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan kritik konulara değindi.

Konuşmasına 18 Mart Çanakkale Zaferi’ne değinerek başlayan Arslan, 18 Mart’taki destanın devamının 12 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta olduğunu söyleyip, Maraşlı olmak ile gurur duyduğunu belirtti.

TAŞERON KONUSUNDA BÜYÜK BAŞARIYA İMZA ATTIK

Hak-İş olarak taşeron işçilerin sorunlarının çözümü için uzun yıllar çalıştıklarını belirten Arslan, taşeron sisteminin Türkiye’ye yakışmayan bir sistem olarak geldiğini ve bu konudaki karmaşanın örgütlenmeye sevk ettiğini belirttiği konuşmasında, kendilerinin taşeron sorununu her şeyden önce insan hakları sorunu olarak gördüklerini ve bu nedenle haksızlık, adaletsizlik ve her türlü istismarın bulunduğu bu sistemin bitmesi için büyük bir mücadele verdiklerini söyledi.

Bu sefer taşeron sistemi yerine ÖSP sistemi istendiğini hatırlatan Arslan, kurum olarak bunun da karşısında durduklarını ve ÖSP’yi istemediklerini söyledi.

Taşeron sisteminin kaldırılmasında emeği olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin Başbakanı Binali Yıldırım ve dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na da teşekkür eden Arslan, tarihi bir başarıyı hep birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi.

Maksat İstihdam