Hak-İş'ten kritik taşeron açıklaması | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 11:25

Hak-İş’ten kritik taşeron açıklaması

Hak-İş’ten kritik taşeron açıklaması
Son Güncelleme :

03 Temmuz 2019 - 17:01

4.872 görüntülenme

Hak-İş Konfederasyonu’nun merkezinde düzenlenen  Hak-İş Başkanlar Kurulu‘nda gündeme dair açıklamalar yapan Genel Başkan Mahmut Arslan, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

“EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ” SONUÇSUZ KALDI

Bolu Belediyesi’ndeki işten çıkarmaların üzerine başlayan Emek ve Adalet Yürüyüşü’ne değinen Arslan,CHP ve HDP’ye bağlı belediyelerde de baskı ve zulümlerin yaşandığına dikkat çekti. Bugün itibari ile 115 iş yerinde Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı 16 585 kişinin istifa ettirildiğini söyleyen Arslan, 766 kişinin de işinden olduğunu söyledi.

Vaziyetin böyle devam etmesi halinde Kurban Bayramı sonrası açlık grevi yapacaklarını yineleyen Mahmut Arslan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan da randevu talep ettiklerini söyledi.

İlgili haber için tıklayınız: Hak-İş açlık grevi yapabilir

TAŞERON MESELESİ

Taşeron meselesi için yıllarca mücadele verdiklerini ve önemli sonuçlar aldıklarına dikkat çeken Hak-İş Başkanı Arslan, fakat başta KİT’ler olmak üzere kadro alamayan arkadaşlar nedeniyle sevinçlerini yaşamadıklarını, bu konuda da çalışma içinde olduklarını söyledi.

Konfederasyon olarak kamu işçilerinin toplu sözleşmeleri dair bir çerçeve protokol hazırladıklarını söyleyen Arslan, bu talebi bir kaç gün içinde Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na göndereceklerini söyledi.

GENEL KURUL DÜZENLENECEK

Hak-İş Konfederasyonu’nun 14. Olağan Genel Kurulu 10-11 Temmuz 2019 tarihlerinde ATO Congressium’da düzenlenecek. Hak-İş bu organizasyona Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk ve çok sayıda önemli ismi davet etti.

Maksat İstihdam