Maksat İstihdam

Hak-İş’ten Kıdem Tazminatı için değişim talebi

Hak-İş’ten Kıdem Tazminatı için değişim talebi
188 görüntülenme
13 Temmuz 2020 - 0:01

Bir süredir gündemdeki yerini koruyan Kıdem Tazminatı her ne kadar bu sıralar geri plana düşmüş olsa da işçiler için kritik tartışmalar içinde yer alıyor. Özellikle Kıdem Tazminatı ile ilgili sendikaların duruşu en çok merak edilen konuların başında geliyor. Ülkemizin en çok üyesi olan konfederasyonlarından biri olan Hak-İş Konfederasyonu kıdem tazminatı açıklaması ile dikkatleri üzerine çekti. Açıklama, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan‘dan geldi.

DÜZENLEME ŞART

Kıdem Tazminatı değişimine değinen Arslan, bu noktada işçilerin kazanılmış haklarından geri adım atmadan, bütün işçilerin kıdem tazminatı alabileceği bir sistem istediklerini belirtti.

Sadece örgütlü olan, TİS imzalamış olan, büyük işletmelerde çalışanların değil, tüm emekçilerin kıdem tazminatı alabileceği bir düzenleme beklediklerini belirten Arslan, pandemi nedeniyle konunun aceleye getirilmemesi, bu süreçte pandeminin kötü etkilerini yaşayan bir çok emekçi varken düzenleme ile ilgili daha ince eleyip sık dokunabileceğini söyledi.

Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Selçuk’a fikirlerini ilettiklerini belirten Arslan; “Kıdem tazminatı düzenlemesini şu dönemde zamanlama ve içerik açısından uygun bulmadığımızı HAK-İŞ’e yakışan bir üslupla ifade ettik. İnanıyorum ki, makul itiraz ve önerilerimiz karşılık bulacaktır.” dedi.

KAMU-ÖZEL SEKTÖR TÜM İŞÇİLER BU SAYFADA—TIKLA-GELİŞMELERİ KAÇIRMA-GRUBA KATIL

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.