Maksat İstihdam

Hak-İş’ten çalışma hayatı sıkıntıları ve kıdem tazminatı açıklaması

Hak-İş’ten çalışma hayatı sıkıntıları ve kıdem tazminatı açıklaması
172 görüntülenme
22 Temmuz 2020 - 17:48

Türkiye’nin önde gelen işçi konfederasyonlarından biri olan Hak-İş Konfederasyonu, önceki gün Sakarya’da Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Taver’i ziyaret etti. Ziyareti Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ve beraberindeki Hak-İş üyeleri gerçekleştirdi. Ziyarette çalışma hayatında yaşanan sıkıntılar ve kıdem tazminatı konusunda Hak-İş’in duruşu bir kez daha dile getirildi.

KIDEM TAZMİNATI

Taver ile görüşmesinde kıdem tazminatı konusunu açan Gökdemir, Hak-İş olarak kendilerinin Kıdem Tazminatı’nda işçinin haklarında geriye gidiş olmadan ve her çalışanı kapsayacak şekilde bir düzenlemeden taraf oldukları vurgusunu yaparken, çalışma hayatının bu sorunu için müzakereye açık oldukları vurgusunu yaptı.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ

Belediye personellerinin 30 Haziran’da sözleşmelerinin sona erdiğine vurgu yapan Gökdemir, yeni müzakarelerin başladığını, müzakerelerden beklentilerinin 2019-2020 yılında enflasyon oranının altında kalan ücretlerin yeni sözleşmede eşit işe eşit ücret prensibi ile belirlenmesi olduğunu vurguladı.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.