Hak-İş'in yürüyüşü sürüyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 16:23

Hak-İş’in yürüyüşü sürüyor

Hak-İş’in yürüyüşü sürüyor
Son Güncelleme :

18 Haziran 2019 - 15:00

397 görüntülenme

Hak-İş Konfederasyonu‘na bağlı Hizmet-İş Sendikası tarafından Bolu Belediyesi’nde bulunan 97 işçinin işten kovulmasının ardından başlayan ‘Emek ve Adalet Yürüyüşü‘ sekizinci gününe girdi. Bugün yürüyüş Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinden devam ediyor.

Yürüyüş öncesi bir konuşma yapan Hizmet-İş Sendikası Kurucu ve Onursal Genel Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, 31 Mart 2019’da yapılan seçimler öncesi CHP’li Tanju Özcan’ın taahhütler verdiği halde sözünde durmayarak işçileri işten çıkardığını söyledi. Tanrıverdi, bu yapılanın zulüm ve haksızlık olduğuna vurgu yaptı.

“CHP SÖZÜNDE DURMUYOR”

Tüm uyarılara ve diyalog çabalarına rağmen sonuçsuz bırakıldıklarını söyleyen Tanrıverdi, bu durum üzerine Bolu’dan başlayan yürüyüşlerini 22 Haziran’da CHP Genel Merkezi önünde sonlandıracaklarını söylerken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aklı selim davranacağını umduklarını belirtti.

Eğer adalet yerini bulmazsa CHP’nin haksızlık ve ekmeğe düşman bir parti olacağını söyleyen Tanrıverdi, CHP’nin her fırsatta emeğe vurgu yaptığı halde emeğin en yüce değer olmadığını gösterdiğini söyledi.

Maksat İstihdam