Kadro alamayan taşeronlar için çalışma | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 11:28

Hak-İş: “Kadro alamayan taşeronlar için çalışma var”

Hak-İş: “Kadro alamayan taşeronlar için çalışma var”
Son Güncelleme :

15 Mart 2019 - 11:40

3.241 görüntülenme

Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonu olan Hak-iş Konfederasyonu‘ndan kadro alamayan taşeronlara yönelik önemli açıklama geldi. Seçim öncesi kadroya geçemeyen taşeron işçilerin talepleri artmış durumda. Pek çok işçi temsilcisi de 696 sayılı KHK’dan faydalanamayan taşeronların sorunları için yoğun çalışma veriyor.

Kadroya geçemeyen taşeron işçiler bir süredir taleplerini doğrudan yetkililer ile paylaşıyor. Sendikalar da bu sorunların sözcüsü olmaya devam ediyor.

HAK-İŞ’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Adana’da sendika toplantısı yapan Hak-İş Konfederasyonu, genel başkan ve üst düzey yetkililerin katıldığı bu toplantıda taşeron sorunlarına da değinildi.

Hak-İş olarak 1 milyona yakın taşeron işçinin kadroya geçişine vesile olduklarını söyleyen sendika, 12 senedir de taşeronlar ile ilgili faaliyetler yaptıklarının altını çizdi.

Toplantıda KİT’ler, bakanlıklar ve bazı kurumlarda hala kadroya geçememiş işçiler için de çalışma içinde olduklarını söyleyen Konfederasyon, bu konuda mağdur olan tüm işçilerden imza aldıklarını ve taşeronların yazılı olarak verdikleri dilekçeleri ilgili makamlara en kısa sürede ulaştıracaklarını belirtti.

Maksat İstihdam