Hak-İş: "Hain darbe girişimini unutmadık" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 07:34

Hak-İş: “Hain darbe girişimini unutmadık”

Hak-İş: “Hain darbe girişimini unutmadık”
Son Güncelleme :

13 Temmuz 2019 - 14:30

241 görüntülenme

15 Temmuz‘un yıl dönümü hasebiyle yazılı bir açıklama yapan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş’in ilk dakikasından itibaren milli iradeye ve demokrasiye sahip çıktığını söyledi.

Hak-İş’in 44 yıllık tarihi boyunca darbelere karşı onurlu bir duruş sergilediğine vurgu yapan Arslan, 15 Temmuz Darbe Girişimi esnasında da Hak-İş’in darbeye karşı ilk harekete geçen kurumlardan biri olduğunu ve üyelerinden Celalettin İbiş, Ahmet Özsoy, Ali Karslı ve Hakan Gülşen’in şehit olduğunu söyledi.

FETÖ mensubu hainler tarafından Türkiye’yi işgal girişimine karşı tüm üyeleri ile Hak-İş’in tepki koyduğunu hatırlatan Mahmut Arslan, bu girişimi unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

KONFERANSLARDA DA BAHSETTİK

Hak-iş’in ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirdiği tüm konferans, etkinlik ve sempozyumlarda 15 Temmuz bilincini uyanık tuttuğunu söyleyen Arslan, bu destanı gelecek nesillere aktarmakta kararlı olduklarını söyledi.

Bu nedenle 14.Olağan Genel Kurul’da 15 Temmuz’u hatırlatan bir fotoğraf sergisi açtıklarını söyleyen Hak-İş Başkanı darbe girişiminin yıl dönümünde tüm şehitlere Allah’tan rahmet, tedavi gören gazilere şifa diledi.

Maksat İstihdam