Maksat İstihdam

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: “Asgari ücret konusunda iş birliği gerekiyor”

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: “Asgari ücret konusunda iş birliği gerekiyor”
155 görüntülenme
30 Kasım 2019 - 12:00

2 Aralık 2019’da başlayacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçileri temsilen orada bulunacak Türk-İş Konfederasyonu‘ndan bir heyet, görüşmeler öncesi Hak-İş Konfederasonu‘na ziyarette bulundu. Görüşme Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat ve beraberindeki ekip arasında gerçekleşti.

İki büyük işçi konfederasyonu arasında gerçekleşen görüşmede gündem maddesi asgari ücret oldu.

DİYALOG VURGUSU

Görüşmelerin ardından açıklama yapan Türk-İş Konfederasonu Eğitim Sekreteri Irgat, asgari ücretin toplumun pek çok kesimini ilgilendiren bir konu olduğunu ve bu süreçte dikkatli ve bilinçli hareket edilmesi gerektiğini söylerken, vergi düzenlemeleri konusunda 3 konfederasyonun bir araya geldiğini, benzer bir durumun asgari ücret görüşmeleri için de olacağını vurguladı.

“BU BİRLİKTELİĞİ ÖNEMLİ BULUYORUM”

Açıklamalarında Türk-İş heyetinin bu ziyaretini son derece anlamlı bulduğunu söyleyen Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, ülkenin içeride ve dışarda karşılaştığı bir çok sorun ile ilgili Türk-İş ile birlikte hareket ettiklerini ve çözüm üretebilecekleri alanlarda çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Asgari ücret ile ilgili konuşan Arslan; , “Türkiye’deki asgari ücret bizim için yaşam ücreti haline geliyor. Bu kadar önemli, bu kadar geniş kitleleri kapsayan asgari ücretin tespit edilmesinde bu birlikteliği çok önemli buluyorum” ifadelerini kullandı.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.