Maksat İstihdam

Hak-İş: “Çalışanlara da düzenleme gelmeli”

Hak-İş: “Çalışanlara da düzenleme gelmeli”
101 görüntülenme
17 Ocak 2020 - 12:00

Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonları arasında yer alan Hak-İş Konfederasyonu her zamankinden farklı bir talep ile işçinin ve emekçinin arkasında durmaya devam ediyor. Önceki gün basın mensupları ile buluşan Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan‘ın gündeminde kredi kartı borçluları vardi. Türkiye’deki kredi kartı borçlularının hacizlik aşamaya geldiğine dikkat çeken Hak-İş Başkanı, yetkililere seslendi.

Özellikle ücretli çalışanlar başta olmak üzere tüm vatandaşların ekonomide yaşanan sorunlardan olumsuz etkilendiğine dikkat çeken Mahmut Arslan, bu nedenle 3 milyon 900 bin çalışanın haciz tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

İŞVERENLERE VERİLDİ, ÇALIŞANLARA DA VERİLSİN

Hacizlik durumda kalan vatandaşların ihtiyaç kredisi veya kredi kartı borçları nedeniyle bu hale geldiğine dikkat çeken Arslan, bu konuda bir rapor hazırladıklarını, ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı ve Bankalar Birliği Başkanı ile ayrı ayrı görüştüklerini ifade ederken, işverenlere verilen çeşitli aflar ve desteklerin çalışanlar için de sağlanması talebini ilettiklerini vurguladı.

Vatandaşların özellikle asgari ödeme tuzağına düştüğüne dikkat çeken Arslan, vatandaşlara özellikle dönem sonu ekstresinin tamamını ödemeye çalışmaları, asgari ödeme tuzağına düşmemeleri, acil olan dışında nakit ihtiyaçlarını kesinlikle kredi kartından kullanmamaları, idari takibe girdiklerinde bankalardan kaçmayıp irtibata geçmeleri, hakkınızda icra başlamışsa yüksek faize itiraz etmeleri, birden çok kredi kartı yerine limit arttırma yoluna gitmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

Maksat İstihdam’ı Instagram’dan takip için TIKLA
Maksat İstihdam’ı Facebook’tan takip için TIKLA
Maksat İstihdam’ı Twitter’dan takip için TIKLA

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.