Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan'dan taşerona zam talebi | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

18 Eylül 2020 - 15:25

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan’dan taşerona zam talebi

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan’dan taşerona zam talebi
Son Güncelleme :

22 Mart 2019 - 13:12

2.044 görüntülenme

Antalya Büyükşehir Belediyesi‘nde çalışan belediye çalışanlarının ücretlerine yapılan zammın ardından Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan bir açıklama yaptı.

Belediye çalışanları ve taşeronlara seçim öncesi üst üste müjdeler geliyor. Bu da farklı yerlerde çalışan taşeron ve belediye çalışanlarının umutlarını arttırıyor.

Geçtiğimiz günlerde konuşan Menderes Türel, belediyesi bünyesinde çalışan işçilere seyyanen her ay net 350 TL zam yaptıklarını ilan etti.

MAHMUT ARSLAN’DAN AÇIKLAMA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e bunun için teşekkür eden Hak-iş Başkanı Arslan, Hak-İş olarak taşeronlar için enflasyon farkı taleplerini şu sözlerle yineledi;

“Allah razı olsun. Antalya Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının yüzünü güldürdü. Hayırlı bir iş yaptılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu zammın anlamı şudur. Hak-İş olarak, 2019’da enflasyon farkı talep ediyoruz. Belediyemiz yüzde 4 zammı yaptı, şimdi bunun üzerine alt gruplara 350 lira net ücreti daha ilave edeceğiz. Temmuz ayında yüzde 4 zam daha ilave edilecek. Bunların hepsini topladığımız zaman enflasyon farkının da üzerinde bir artış olması bizim için gerçekten taktir edilecek bir durum.”

Maksat İstihdam