Mahmut Arslan: Taşeronlara zam istiyoruz | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 16:07

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan: “Taşeronlara ve KİT’lere zam istiyoruz”

Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan: “Taşeronlara ve KİT’lere zam istiyoruz”
Son Güncelleme :

21 Ocak 2019 - 11:00

977 görüntülenme

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, kadroya geçen taşeronlara ve kadro alamamış tüm taşeronlara zam beklentisini yineledi.

Hizmet-İş Sendikası’nın Antalya’da düzenlediği temsilciler toplantısına iştirak eden Mahmut Arslan, burada yaptığı konuşmada son günlerin revaçta konusu olan taşeronların maaşlarına değindi.

Bir dönem taşeron firmalarda bulunan işçilerin hiç bir sosyal haklarının olmadığını hatırlatan, işçileri sendikalaştırmak için yoğun çaba harcadıklarının altını çizdi. Bu mücadele sonunda taşeron işçilere kadro verildiğini hatırlatan Arslan, kadroya alınan taşeronların kıdem tazminatlarının, izin veya fazla mesai ücretlerinin ve maaşlarının devlet güvencesi altına alındığını söyledi.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇENLERE ZAM İSTİYORUZ

Ak Parti hükümetleri döneminde emekçi kesimin hiç bir zaman enflasyon altında ezdirilmediğini söyleyen Arslan, yeni dönemde ise kadroya alınan tüm taşeronlar için de enflasyon farkının uygulanması gerektiğini söyledi.

Hükümete seslenen Arslan, taleplerinin taşerondan kadroya geçenler ve KİT’lerde kadro alamamış tüm işçilerin ücret zamlarının enflasyon oranında arttırılması olduğunu söyledi.

Bunun çalışanların analarının ak sütü gibi helal olan hakları olduğunu söyleyen Arslan, kendilerinin de bunu sonuna kadar savunmayı sürdüreceklerini söyledi.

Maksad İstihdam