Arslan: "Sandığa gidelim, oyunu bozalım" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

25 Eylül 2020 - 17:24

Hak-İş Başkanı Arslan: “Sandığa gidelim, oyunu bozalım”

Hak-İş Başkanı Arslan: “Sandığa gidelim, oyunu bozalım”
Son Güncelleme :

29 Mart 2019 - 13:22

520 görüntülenme

31 Mart 2019 Pazar günü Türkiye yeniden sandığa gidiyor. Mahalle, ilçe ve illeri yönetecek adayları oylayacak seçmenler için pek çok çağrı geliyor. Bu konuda bir açıklama da Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan‘dan geldi.

31 Mart 2019 günü Türkiye’nin önemli bir seçime gireceğini hatırlatan Arslan, beklentisinin seçimlerin barış ve huzur ortamında geçmesi olduğunu söyledi. Seçimlerin demokrasi kültürünün önemli araçlarından biri olduğunu söyleyen Arslan, sandığın milli iradenin tecellisi olduğunu da vurguladı.

HAK İŞ OLARAK TALEPLERİ AKTARDIK

Seçim sürecinde adaylar ile işçileri buluşturduklarını söyleyen Arslan, bu süreçte adaylara ve siyasilere işçilerin taleplerini ilettiklerini söylerken, şimdi söz sırasının millete geldiğini söyledi. Arslan, herkesi sandığa davet ederek oyunu kullanmaya çağırdı.

BÜYÜK OYUNLAR VAR

Hak-iş Başkanı Mahmut Arslan sözlerine şu şekilde devam etti; “Türkiye’nin istikrarından, gelecek iddialarından ve bugüne kadar ortaya koyduğu hedeflerinden uzaklaşması için ABD ve AB başta olmak üzere uluslararası güçler ile PKK, PYD ve FETÖ gibi terör örgütleri ve işbirlikçilerinin ülkemize yönelik bir operasyon ve seçmenleri etkilemeye yönelik manipülatif çabalar içinde olduklarını görüyoruz. Bu oyunlar daha önce de birkaç sefer sahneye konuldu. Her seferinde başarısız oldu, şimdi de başarısız olacağına inanıyoruz. Milletimiz her zaman olduğu gibi 31 Martta da istikrar için, ülkemizin güvenliği için, bölgede etkin ve güçlü bir devlet için hareket edecek ve ülkemiz üzerine oynanmak istenilen oyunlara karşı uyanık olacaktır. Yaşanan bütün sorunlara karşın Türkiye’nin demokrasi yolunda ilerlemeye devam edeceğine inanıyoruz. Umutlarımızı kaybetmeden, geleceğe ait beklentilerimizden ve hedeflerimizden vazgeçmeden, kendimize güvenerek yaşadığımız bütün sorunların üstesinden geleceğimize inancımız tamdır.”

Son olarak Arslan, başta Hak-İş üyesi işçiler olmak üzere tüm halkın ülkenin üzerinde oynanan oyunlara karşı uyanık olmasını, sandığa giderek temel vatandaşlık görevini yapmasını istedi.

Maksat İstihdam