Maksat İstihdam

Güvenlik görevlileri için bir ilk: TİS imzalandı

Güvenlik görevlileri için bir ilk: TİS imzalandı
289 görüntülenme
08 Eylül 2019 - 8:00

Güvenlik görevlileri uzun zamandır iş güvencesi ve haklarının iyileşmesi için büyük beklenti taşıyordu. Bu beklentiler PTT PAL bünyesindeki güvenlikler için sağlandı. Güvenlik görevlileri bu anlaşma ile umutlandı. Beklenti artık tüm güvenlik görevlilerine bunun sağlanması.

TİS İMZALANDI

PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş. ile Güvenlik ve Savunma İşçileri (Güvenlik İş) Sendikası arasında önceki gün TİS imzalandı.

PTT A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT’nin 2023 vizyonu ile 2016’da harekete geçtiğini ve büyük değişim ile dönüşüm başlattığını vurgularken, Güvenlik-İş Sendikası ile yaptıkları sözleşmede güvenlik gibi hassas bir iş yürüten çalışanların huzurunu ve refahını temel alarak hareket ettiklerini söyledi.

DİĞER KURUMLAR DA YAPMALI

Güvenlik-İş’in bağlı olduğu Türk-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye’nin en köklü kurumlarından PTT’nin bu hareketinin çok değerli olduğunu, bu tür sözleşmelerin diğer kurumlara da örnek olması gerektiğini vurguladı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı ise 42 bin üye ile şu an Türkiye’nin en büyük özel güvenlik sendikası olduğuna dikkat çekerken, PTT PAL bünyesindeki 1700 güvenliğin bir ilk olduğunu, ilk defa güvenlikler için toplu iş sözleşmesi imzalandığını söyledi.

Güvenlikler bu sözleşme ile şunları kazandı;

  • Brüt 5140 TL maaş
  • Yüzde 14 zam
  • Aylık 40 lira banka promosyonu
  • Her çocuk için yıllık 100 lira kreş yardımı
  • PTT ferdi kaza sigortası
  • PTT Kart’tan faydalanma

Maksat İstihdam

KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.