Gizlilik sözleşmesi sonrası başladı: Facebook'ta iznim yok yazısı işe yarıyor mu?

18 Ocak 2021 - 17:29

Gizlilik sözleşmesi sonrası başladı: Facebook’ta iznim yok yazısı işe yarıyor mu?

Gizlilik sözleşmesi sonrası başladı: Facebook’ta iznim yok yazısı işe yarıyor mu?
Son Güncelleme :

12 Ocak 2021 - 19:32

0 görüntülenme

Whatsapp’ın geçtiğimiz günlerde bilgilerin Facebook ile paylaşımı ile ilgili gizlilik sözleşmesi yayınlamasının ardından Facebook’ta dalga dalga ‘iznim yoktur yazısı’ paylaşılmaya başladı. İlk olarak 2012 yılında başlayan bu furya dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Son olarak güncelleme nedeniyle gelen bu yazının işe yarayıp yaramadığını sizler için araştırdık. Son güncelleme tartışmaları ile yeniden gündeme gelen Facebook iznim yok yazısı 2021‘de de gündem.

FACEBOOK’TA İZNİM YOK MESAJI YAYILIYOR

Kullanıcılar Whatsapp sözleşmesinin ardından konuyu Facebook uygulaması ile ilişkili sandığı için tıpkı 2012’de olduğu gibi bir kez daha iznim yoktur yazısını profillerinde yayınlamaya başladı.

Facebook bu konuda daha önce bir uyarı yayınlayarak, bu yazının hiç bir bağlayıcılığı olmadığını, Facebook’un herhangi biri ile paylaştıklarını veya yazdıklarını paylaşma imkanının bulunmadığını söylemişti.

Keza Whatsapp da önceki gün yayınladığı açıklamada, Whatsapp sözleşmesindeki Facebook ibaresinin uygulamayı değil, şirketi kast ettiğini, konunun özel mesajlarla değil, reklam politikası ile ilgili olduğunu açıkladı.

Ayrıca Facebook’taki verilerinizin kimlerle paylaşıldığını öğrenmek için Facebook Gizlilik Sözleşmesi‘ne bakabilirsiniz. Facebook, bu sözleşmede verilerinizi kimlerle paylaştığını duyuruyor.

Sonuç olarak Facebook’ta iznim yok mesajı bir işe yaramıyor. Sadece elden ele yayılan etkisiz bir yayından ibaret.

] }