Giresun'a çok düşük KPSS ile memur, itfaiye ve zabıta alımı başlamak üzere – Maksat İstihdam

16 Eylül 2021 - 22:32

Giresun'a çok düşük KPSS ile memur, itfaiye ve zabıta alımı başlamak üzere

Giresun'a çok düşük KPSS ile memur, itfaiye ve zabıta alımı başlamak üzere
Son Güncelleme :

14 Eylül 2021 - 1:14

Giresun iş ilanları arayanlar dikkat. Giresun'a bağlı Alucra Belediyesi ülke genelinden başvuru kabul ettiği ilanlarda memur, V.H.K.İ, zabıta ve itfaiye alımı için ilana çıkmış durumda. Özellikle çok düşük KPSS puanı ile zabıta alımı bekleyenler için büyük bir fırsat söz konusu. Kurum bünyesine yapılacak alımlarda KPSS 55 puana kadar düşüyor. Kurum yayınladığı ilanlarda başvuru şartlarını ve tarihlerini de açıklamış durumda.

Giresun Alucra Belediyesi memur alımı, itfaiye alımı ve zabıta alımı için açılan ilanda şartlar şu şekilde;

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı
ile kilosu arasında (±) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

d) Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri unvanı için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

e) İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

f) 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

NASIL BAŞVURULACAK?

Başvurular 13 Ekim 2021 tarihinde başlayıp, 15 Ekim 2021'de bitecek.

Tüm kadrolara şahsen başvuru yapılabilecek. Zabıta ve itfaiye harici kadrolara başvuracaklar online başvuru da yapabilecekler.

Şahsen başvuru için adres: Mesudiye Mah. Hürriyet Cad. No: 272 Alucra/Giresun

Loading...

Online başvuru için adres: bilgi@alucra.bel.tr

Başvuruda adaylardan istenecek belgeler,

a) Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

b) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

c) Yabancı okul mezunları için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

d) KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

e) Erkek Adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

g) 4 adet fotoğraf, (1 adedi forma yapıştırılacak)

h) Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

i) Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

j) Hangi kadroya müracaat edeceğine dair başvuru dilekçesi.(Adaylar şartlarını sağladığı yalnızca bir kadroya başvuru yapabileceklerdir.) İtfaiye eri ve zabıta memuru kadroları hariç olmak üzere belirtilen başvuru tarihlerinde elektronik ortamda veya posta yoluyla yapılan başvurularda fotokopisi gönderilen belgelerin aslının sınav tarihine kadar kurumumuza ibraz edilmesi gerekmektedir. (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir.)