Genel af çıkacak mı? Kimleri kapsayacak? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 06:38

Genel af çıkacak mı? Kimleri kapsayacak?

Genel af çıkacak mı? Kimleri kapsayacak?
Son Güncelleme :

11 Şubat 2019 - 17:58

630 görüntülenme

24 Haziran seçimleri öncesi MHP’nin programı içinde yer alan Genel Af tartışmaları sürüyor. Hükümlüler ve yakınları genel af ne zaman çıkacak? sorusuna yanıt ararken ‘af son dakika haberleri’ de popüler oluyor.

Binlerce kişi konu ile ilgili hükümetten haber bekliyor. Terör ve yüz kızartıcı suçlar harici gelmesi beklenen genel af konusunda hükümet olumlu açıklamalar yapmıyor. Milliyetçi Hareket Partisi ise konuda ısrarcı. MHP’nin sunacağı teklifte af yerine infaz süreleri ile ilgili yönelik bir çalışma olduğu iddia ediliyor.

Genel af konusunda son açıklama Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’den geldi.

Adalet Bakanı: Gündemimizde değil

MHP’nin teklifinde af değil, infaz sürelerine dair bir düzenleme olacağını bildiren Adalet Bakanı Abdülhamit Gül; Cumhurbaşkanımızın da bu konuda ortaya koyduğu tutum çok açık. Toplumda bu konuda rahatsızlık duyulacak, adalet duygusunu rencide edecek hiçbir adımı atamayız. Birçok şey eksik olabilir ama eksik olmayacak tek şey adalettir. Adalet hepimizin temel yaklaşımıdır”

Suçları cezasız bırakmanın insanların adalete olan güvenini sarsacağını ve sarstığını söyleyen Gül, bu şekilde af tartışmalarına kapıyı kapatmış oldu.

Maksat İstihdam