Fatih Terim'in babasına son veda | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

26 Eylül 2020 - 09:14

Fatih Terim’in babasına son veda

Fatih Terim’in babasına son veda
Son Güncelleme :

07 Şubat 2019 - 19:43

246 görüntülenme

Önceki gün vefat eden Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim‘in babası Talat Terim, vefat ettiğinde 94 yaşındaydı.

Terim’in babası bugün memleketi Adana’da toprağa verildi. Cenazeye katılım yoğun oldu. Talat Terim vefat ettiğinde 94 yaşındaydı.

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Talat Terim’in cenazesine pek çok önemli isim katıldı. Öğle vakti kılınan cenaze namazına Fatih Terim, annesi Nuriye Terim, eşi Fulya Terim, kızları Buse Terim ve Merve Terim Çetin ile yakınları, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün şimdiki ve eski yöneticileri, teknik heyet ve oyuncular ile spor ve sanat camiasından çok sayıda isim katıldı.

AA’nın haberine göre Fatih Terim cenaze namazı öncesi taziyeleri kabul etti.

Cenazeye katılan Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik yaptığı konuşmada; “Talat amcamıza Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın rahmet dileklerini iletiyoruz. ‘Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun’ diyorlar. Burada bulunan herkesin geçmişlerine rahmet diliyorlar. Talat amcamız bizim çocukluğumuzda da bizi futbola teşvik ederdi, bize antrenörlük yapardı. Bizde de emeği var. Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun. Hocamız (Fatih Terim) başta olmak üzere bütün ailesine başsağlığı diliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın başsağlığı dileklerini iletiyoruz.”dedi.

Maksat İstihdam