Maksat İstihdam

Fahrettin Koca’ya taşeron sorusu: Kadro var mı?

Fahrettin Koca’ya taşeron sorusu: Kadro var mı?
200 görüntülenme
26 Temmuz 2020 - 16:05

TBMM’de son haftalarda en çok gündeme gelen konuların başında taşeron işçiler geliyor. Kadroya geçeni veya geçemeyeni ile farklı sorunları bulunan taşeronlar ile ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı. Taşeron son dakika haberleri vatandaşlarımızın ilgisini çekerken, mecliste Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya taşeron sorusu soruldu.

TBMM’de taşeron sorusu Kırşehir Milletvekili Metin İlhan’dan geldi. İlhan, Bakan Koca’nın yanıtlaması için verdiği soru önergesinde taşeronlar dahil olmak üzere kadro bekleyen personele kadro olup olmadığı ve personel eksiği yüzünden bir atama olup olmayacağı soruldu.

TÜM EMEKÇİLER BU SAYFADA—TIKLA- SEN DE KATIL

PANDEMİ SÜRECİNDE DAHA İYİ ANLAŞILDI

Kırşehir Milletvekili Metin İlhan açıklamalarında, pandemi sürecinde fedakarca çalışan sağlık emekçilerinin bu dönemde değerinin daha çok anlaşıldığına dikkat çekerken, bu nedenle sağlık alanındaki sorunlar için toptan bir revizyona gidilmesi gerektiğini vurguladı.

Sağlık emekçilerinin pandemi sürecinde en ön safta durduğu halde ek ödeme gibi haklardan aynı oranda yararlanamadığına veya bazı personellerin hiç alamadığına dikkat çeken İlhan, sağlık hizmetlerindeki bütünlüğün bu nedenle kadro bütünlüğünden geçtiğine dikkat çekti.

KADRO VERİLECEK Mİ?

Fahrettin Koca’nın yanıtlaması isteği ile 2 soruluk önerge veren İlhan şu ifadeler kullandı;

1. Sağlık alanındaki personel yetersizliğini gidermek amaçlı, 2020 yılı içinde yeni atamalar yapmayı planlamakta mısınız?

2. 4B, 4C, 4D sözleşmeli, taşeron, ücretli, vekil vb. istihdam modelleri ile çalıştırılan bütün sağlık ve sosyal hizmet emekçilerini kadroya geçirip sağlık alanında bütünlüğü sağlamaya yönelik bir çalışmanız var mıdır?

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.