EYT'liler yeni bir miting yapacak! | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 01:52

EYT’liler yeni bir miting yapacak!

EYT’liler yeni bir miting yapacak!
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2019 - 12:55

375 görüntülenme

Mağduriyetlerinin çözümü noktasında hala adım atılmayan Emeklilikte Yaşa Takılanlar bu sorunların bir an önce çözümünü istiyor. 31 Mart yerel seçimleri öncesi pek çok miting yapan EYT’liler bu dönemde aradığını bulamamıştı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT SYDD) Başkan Yardımcısı Mustafa Avcı, önceki gün bir canlı yayına katılarak EYT’lilerin taleplerini yineledi ve önemli açıklamalara imza attı.

“HAKKIMIZI İSTİYORUZ”

Canlı yayında EYT’lilerin sorunlarını dile getiren Avcı, burada bir haksızlık ve mağduriyet olduğunu, fakat siyasilerin bu mağduriyetleri bildiği halde iş maliyete geldiğinde sessiz kaldığından şikayet etti. EYT’lilerin de devlete 25 30 yıl hizmeti olduğunu ve vergi verdiğini, sadece haklarını istediklerini söyledi.

YENİ BİR MİTİNG PLANI

Seçimden önce EYT mitingleri büyük ses getirse de bir sonuç getirmemişti.  Avcı’nın verdiği bilgilere göre 23 Haziran seçimlerini hedefleyen EYT’liler bu kapsamda 26 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de bir miting daha yapmak için gerekli başvuruları yaptı.

Maksat İstihdam