EYT'liler Sakarya'da: meclise gelecek mi? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

1 Ekim 2020 - 21:18

EYT’liler Sakarya’da ses getirdi: Yasa meclise gelecek mi?

EYT’liler Sakarya’da ses getirdi: Yasa meclise gelecek mi?
Son Güncelleme :

25 Ocak 2019 - 9:00

3.767 görüntülenme

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde toplanarak ses getirmek isteyen EYT’liler bu kez Sakarya’daydı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar için önemli açıklama milletvekilinden geldi. İşte detaylar…

Yerel seçimler öncesi meclisten EYT yasasının geçmesini isteyen vatandaşlar çeşitli bölgelerde buluşarak ses getirmeyi amaçlıyor. Bu konuda partilerin milletvekileri de destekçi oluyor. Sakarya’daki EYT buluşmasına katılan İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır önemli açıklamalar yaptı.

MECLİSTE MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Sakarya’daki toplantısına katılan İYİ Partili Dikbayır, kendisinin de emeklilikte yaşa takılanlardan biri olduğunu söyledi. Esas üzüntü duyduğu meselenin doğal emeklilik hakkı için mücadele etmek zorunda kalmaları olduğunu belirten Dikbayır, İYİ Parti olarak daha önce meclise araştırma önergesi verdiklerini, fakat Ak Parti ve MHP’nin bu öneriyi reddettiğinden yakındı.

Konu hakkında muhalefetin de çalışmaları sürüyor. Amaç yerel seçim öncesi EYT konusunu bir kez daha meclise getirmek olacak.

Maksad İstihdam