"EYT yasasını meclisten çıkartacağız" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

24 Eylül 2020 - 01:48

“EYT yasasını meclisten çıkartacağız”

“EYT yasasını meclisten çıkartacağız”
Son Güncelleme :

08 Temmuz 2019 - 13:00

732 görüntülenme

Türkiye’de sayıları milyonu bulan EYT‘li gündemi ilgi ile takip ediyor. EYT son dakika gelişmeleri içinde CHP’li Ağbaba’dan gelen açıklama Emeklilikte Yaşa Takılanlar için dikkat çekici oldu. EYT yasası çıkacak mı? sorusuna bir umut doğdu.

Cumhuriyet Halk Partisi son günlerde EYT konusuna titizlikle yaklaşıyor. Bu konuda üyelerinde sıkça açıklama geliyor. Son EYT açıklaması ise CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’dan geldi.

Malatya İl Başkanlığı’ndan açıklama yapan Ağbaba, EYT konusunda desteğini ‘EYT’yi meclisten çıkaracağız’ açıklaması ile gösterdi.

ASGARİ ÜCRETİ ARTTIRDIĞIMIZ GİBİ EYT’Yİ DE ÇIKARACAĞIZ

Memurlar ve emekli olmak isteyenler 3600 ek gösterge ile EYT yasasına odaklanmış durumda. Bu konuda açıklama yapan Ağbaba, her yerde değindiği konulardan birinin de EYT olduğunu, hükümetin bu konudan kaçtığını ama nereye kaçarlarsa kaçsın konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Yıllarca emeklilikte yaşa takılanların şimdi hükümete takıldığını söyleyen Ağbaba, şimdi de MHP’ye takıldığını söyleyerek eleştiri getirdi.

Sorunu kesinlikle çözeceklerini söyleyen Ağbaba, asgari ücret meselesinde olduğu gibi bu konuda da titizlikle çalıştıklarını, 3600 ek gösterge ve EYT meselesini meclisten çıkaracaklarını söyledi.

Maksat İstihdam