"EYT gündemimizde" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

25 Eylül 2020 - 17:04

“EYT gündemimizde”

“EYT gündemimizde”
Son Güncelleme :

07 Haziran 2019 - 12:58

2.547 görüntülenme

Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu gündemden düşmüyor. EYT’liler mağduriyetlerinin çözümünü ararken farklı kesimlerden de EYT‘lilere destek gelmeye devam ediyor.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, bayramdan sonra Türk-İş’in gündemine alacağı konular arasında emeklilikte yaşa takılanların da olduğunu açıkladı.

Aydınlık’a açıklamalar yapan Atalay, 1 Mayıs’ta işçilerin yoğun katılımı ile kutlama yaptıklarını ve işçilerin genel tavrını açıkladıklarını söylerken, işçinin ülke çıkarları konusunda hassas olduğunu, terörle mücadelede hassas olduğunu ve ülkenin birlik olması için elinden geleni yapacağını söyledi.

EYT TOPLUMUN YARASI

Türk-İş’in gündeminde yer alacak bir başka konunun EYT olduğunu söyleyen Ergün Atalay, EYT’lilerin içinde çok zor durumda olanların olduğunu, yaşı 45-50 olduğu halde EYT durumu nedeniyle sağlık hizmeti alamayan, iş bile bulamayan insanlar olduğunu söyledi.

Bunun böyle devam etmesinin toplumun önemli bir yarası olduğunu söyleyen Atalay, artık bir çare bulunması gerektiğini vurguladı. Ekonomik durumun da bahane edilmemesi gerektiğini söyleyen Atalay, bir yerden başlanmasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Maksat İstihdam