Ermenistan sivilleri hedef alıyor: Çatışmalar sürüyor | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

31 Ekim 2020 - 19:40

Ermenistan sivilleri hedef alıyor: Çatışmalar sürüyor

Ermenistan sivilleri hedef alıyor: Çatışmalar sürüyor
Son Güncelleme :

29 Eylül 2020 - 13:50

139 görüntülenme

Azerbaycan-Ermenistan hattında olağanüstü durum sürüyor. Bölgeden gelen haberlere göre sıcak çatışma durumu hız kesmeden devam ediyor. Azerbaycan ordusu bir çok kritik bölgeyi ele geçirirken,  köşeye sıkışan Ermenistan’ın sivilleri hedef aldığı iddiaları geliyor. Azerbaycan son dakika haberlerine göre Ermenistan’a ağır darbeler üst üste geliyor.

BİR ÇOK KÖY İŞGALDEN KURTARILDI

Cephede kahramanca savaşan Azerbaycan ordusu, Ermeni işgali altındaki Nüzgar, Büyük Mercanlı, Kend Horadiz, Yukarı Seyid Ahmetli, Yukarı Abdurrahmanlı, Karahanbeyli ve Garvend köylerini alırken, öğle saatlerine doğru Tekekaya ile Ağdağ bölgeleri ile Murov Dağı’nı da kontrol altına aldı.

Yaşanan bu gelişmelerde şimdiye kadar Ermenistan’ın 89 kaybı olduğu belirtirken, Ermeni yetkililer 200’den fazla yaralı olduğunu belirtiyor.

ALİYEV SON KEZ UYARDI

Bugün cephedeki son durumu anlatmak için kamera karşısına geçen Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’a seslendi. Ermenistan’a; “Sizi son kez uyarıyorum” diyen Aliyev, saldırıları durdurmazlarsa gereğinin yapılacağını belirtti.

ERMENİSTAN 5 SİVİLİ HEDEF ALDI

Çatışmalar esnasında Ermenistan’ın suçları da ortaya çıkmaya başladı. Azerbaycan Eğitim Bakanlığı tarafından verilen bilgilere göre, Naftalan kasabasında Ermenistan’ın attığı mermiler bir eve isabet etti. Bu olayda 5 Azeri sivil hayatını kaybederken, 13-14 Yaşlarındaki iki öğrenci de vefat etti.