Emeklinin bayram ikramiyesi ne zaman verilecek? | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 05:46

Emeklinin bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Emeklinin bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?
Son Güncelleme :

19 Temmuz 2019 - 9:00

210 görüntülenme

2019 Kurban Bayramı öncesi emekli ikramiyesi merak konusu oldu. 12 milyon emekli Ağustos’ta kurban bayramı ikramiyesi alacak. Ödemelerin ilki 31 Mayıs’ta yapılmıştı. Peki emekliye bayram ikramiyesi hangi tarihte?

Önceki yıllarda alınan karar kapsamında Türkiye’deki emeklilere yılda iki kez emekli ikramiyesi verilmesi kararlaştırılmıştı. Bu ödemeler dini bayramlar öncesi yapılıyor. Yaklaşan kurban bayramı öncesi kurbanlık almak isteyen emekliler ikramiye için tarih araştırıyor.

BAYRAM ÖNCESİ VERİLECEK

2019 Kurban Bayramı öncesi de emeklilerin ikramiyeleri maaşlarında olacak. 12 milyon emekli istisnasız 1000 TL emekli ikramiyesi alacak.

Kurban Bayramı bu yıl 11-14 Ağustos 2019 tarihlerinde idrak edilecek. Resmi açıklama gelmese de ödemeler 5-9 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Ödeme sistemi önceki yıllardaki gibi T.C. kimlik numarası üzerinden olacak.

Kesin ödeme tarihi için SGK’nın duyurusu beklenecek. Ödemelerden sadece eski değil, yeni emekli olmuş kişiler de yararlanacak. Burada önemli olan ikramiyenin yatacağı tarihe kadar emekli aylığı almış olmak.

Maksat İstihdam