EYT'liler salonlara sığmadı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Eylül 2020 - 06:01

Emeklilikte yaşa takılanlar salonlara sığmıyor: “Artık yasa çıksın!”

Emeklilikte yaşa takılanlar salonlara sığmıyor: “Artık yasa çıksın!”
Son Güncelleme :

04 Şubat 2019 - 10:00

293 görüntülenme

1999 öncesi çıkan yasa nedeniyle prim gününü tamamladığı halde yaş nedeniyle emekli olamayanlar kamuoyunda emeklilikte yaşa takılanlar veya EYT mağdurları olarak biliniyor. Türkiye’nin pek çok şehrinde buluşmalar yapan EYT‘lilerin sıradaki durağı Adana oldu. Adana’da EYT’liler salonlara sığmadı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği‘nin düzenlediği ‘EYT’ buluşmasının dünkü durağı Adana’ydı. 2 katlı bir salonu dolduran EYT’liler öyle kalabalıklardı ki salonlara sığmadılar. Dışarda kalanların da toplantıyı duyması için ses sistemi kuruldu.

Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapılan buluşmaya EYT’lilere destek olmak amacıyla CHP Adana milletvekilleri Ayhan Barut ve Müzeyyen Şevkin, İYİ Parti Adana milletvekilleri İsmail Koncuk ve Metanet Çulhaoğlu ile Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar iştirak etti.

EYT Derneği Başkanı Ali Ulutaş, burada bir konuşma yaparak EYT’lilerin sorunlarını haykırdı. EYT sorunun acilen çözümünden yana olacaklarını vurgulayan Ulutaş; ‘Yanımızda olanın yanında olacağız’ diyerek desteklere teşekkür etti.

Yasal çerçevede emeklilik hakları için mücadele ettiklerini söyleyen Ulutaş, bu konuda dünyaya örnek bir mücadele sergilediklerinin altını çizdi.

Maksat İstihdam