EGM hizmetli alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakat nasıl yapılacak?

25 Şubat 2021 - 11:23

EGM hizmetli alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakat nasıl yapılacak?

EGM hizmetli alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakat nasıl yapılacak?
Son Güncelleme :

01 Şubat 2021 - 14:17

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 90 hizmetli alımı için başvurular geçtiğimiz hafta sona erdi. 29 Ocak'a kadar EGM memur alımı için başvuran adaylar çeşitli şartları ve KPSS taban 70 puan şartını karşılıyor ise başvuru yapabildiler. EGM hizmetli alımı başvuru sonuçları için hafta sonundan kalan bekleyiş hafta içine de taşınmış durumda. On binlerce insanın başvurduğu EGM 90 hizmetli alım sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kurum alım yapılacak illeri şu şekilde açıklamıştı;

Afyon, Ankara, Antalya, Bingöl, Düzce, Giresun, Kars, Mersin, Ordu, Rize, Şırnak, Adana Özel Harekat, Ankara Takviye Hazır Kuvvet, Ankara Koruma Daire Başkanlığı, Özel Harekat Daire Başkanlığı, Terörle Mücadele Daire Başkanlığı, Antalya Özel Harekat, Antalya Kriminal Daire, Erzurum Kriminal Daire, İstanbul Takviye Hazır Kuvvet, Kayseri Kriminal Daire, Konya Özel Harekat, Samsun Kriminal Daire, Trabzon Özel Harekat

EGM BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN?

Kurum başvuru sırasında veya henüz 90 hizmetli alımı başvuru sonuçları için bir tarih vermedi. Fakat sonuçların önümüzdeki 2 hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

SONUÇLAR GELDİĞİ AN BU SAYFADA---TIKLA-TAKİP ET-KAÇIRMA

Sınava 5 katı aday çağırılacak. 90 kişi alınacağı için bu sayı 450 olacak. Adaylar arasında KPSS puanına göre sıralama yapılacak. Başvuru sonuçları geldiği an www.egm.gov.tr adresinden T.C. Kimlik Numarası, ad ve soy ad bilgileri ile anında sorgulanabilecek.

MÜLAKAT NASIL OLACAK?

EGM 90 hizmetli alımı mülakatlarına girecek 450 kişi belli olduktan sonra adaylar EGM'nin resmi sitesinden aynı zamanda sözlü ve yazılı mülakat yerlerini öğrenebilecek. Bu mülakatlarda adaylara;

  • a) Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği
  •  b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü,
  • c) Genel yetenek ve genel kültürü,
  • ç) Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
  • d) Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığını ölçen sorular yöneltilecek.

Sorularda belirli bir başarı oranını yakalayan EGM bünyesinde hizmetli olarak çalışmaya başlayacak.