Maksat İstihdam

Eğlence yerleri ve nargile kafeler açılmadı: Çalışanlar zorda

Eğlence yerleri ve nargile kafeler açılmadı: Çalışanlar zorda
113 görüntülenme
29 Haziran 2020 - 19:12

Covid nedeniyle ilk etapta kapanan işletmelerden biri olan Eğlence yerleri ve Nargile kafeler için uzun zamandır bir beklenti oluşmuş durumdaydı. Haziran ayında bir çok yerin açılması, ardından 1 Temmuz’da düğün salonlarının yeniden açılacak olması eğlence yerleri ve nargile kafeler ile ilgili beklentiyi arttırmıştı. Gözler ise bugün, yani 29 Haziran Cumartesi yapılan kabine toplantısı ve sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelecek açıklamaya çevrilmişti.

BEKLENEN OLMADI

Herkes bu toplantıda nargile kafe ve eğlence mekanı olarak bilinen yerlerin açılmasını beklerken, böyle bir karar çıkmadı. Konu ile ilgili kısa vadede İçişleri Bakanlığı bir karar almazsa açılma gerçekleşmeyecek.

Pek çok yerde Temmuz ayı itibari ile açılacak yerler arasında eğlence mekanları ve nargile cafeler işaret ediliyordu. Fakat Haziran’ın son gününe girdiğimiz şu saatlerde bir karar gelmedi.

ÇALIŞANLAR MAĞDUR

Bu mekanların açılmaması en çok sektörde işçi olarak çalışan personelleri üzmüş durumda. Konu ile ilgili açıklama bekleniyor. Personelin mağduriyet yaşamaması için çözüm bulunması ivedilik arz ediyor.

Maksat İstihdam

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.