Eğitim-Bir-Sen'den okulların açılmasına ilişkin yorum: "Veliler istemiyordu" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

31 Ekim 2020 - 19:27

Eğitim-Bir-Sen’den okulların açılmasına ilişkin yorum: “Veliler istemiyordu”

Eğitim-Bir-Sen’den okulların açılmasına ilişkin yorum: “Veliler istemiyordu”
Son Güncelleme :

21 Eylül 2020 - 8:30

119 görüntülenme

Türkiye’nin en büyük sendikalarından biri olan Eğitim-Bir-Sen, bugün açılan okullar ile ilgili süreç değerlendirmesi yaptı. Memur-Sen bünyesindeki Eğitim-Bir-Sen, 21 Eylül’de okulların açılmasına velilerin bir çoğunun karşı olduğuna dikkat çekerken, sürecin de yeterince iyi yönetilemediği görüşünü aktardı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın ifadelerine göre, sendikanın 9 bin 64 öğretmen ve 20 bin 52 veli ile yaptığı süreç değerlendirmesinden ilginç sonuçlar çıktı. Sonuçlara göre velilerin yüzde 70’i, öğretmenlerin ise yüzde 78.8’i okulların açılmasını istemedi.

MEB’E ELEŞTİRİ

Ali Yalçın, salgın sürecinde eğitime yönelik endişelerin yeterince tartışılmadığını ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konuda ne kadar etkin politikalar geliştirdiğinin tartışılır olduğunu söylerken, kendi amaçlarının devam eden bu süreçte eğitime dair aksaklıklara ve temel sorunlara işaret etmek olduğunun altını çizdi.

Pandemi süreçte öğrenme kayıplarının da tespit edilmesi gerektiğini söyleyen Yalçın, öğrencilerin bilgi ve becerisine yönelik telafi eğitimlerinin düzenlemesi gerektiğini söyledi.