e-Okul VBS girişi | LGS tercih sonucu öğrenme sayfası | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

28 Eylül 2020 - 08:52

e-Okul VBS girişi | LGS tercih sonucu öğrenme sayfası

e-Okul VBS girişi | LGS tercih sonucu öğrenme sayfası
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2019 - 5:00

370 görüntülenme

1 milyondan fazla ilköğretim son sınıf öğrencisinin katılımı ile yapılan 2019 LGS sürecinde kritik gün gelip çattı. Sonuçların açıklanmasının ardından LGS Tercih sonuçları 22 Temmuz 2019 Pazartesi itibari ile erişime açılacak. Adaylar sonuçlarını e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi yaparak öğrenebilecek. İşte 2019 LGS tercih sonucu sorgulama sayfası

Aylardır süren Liselere Geçiş Sistemi serüveni bugün itibari ile tercih sonuçlarının yayınlanması ile sona doğru yaklaşıyor. İyi bir lise okuma hayali ile sınava giren öğrenciler nereye yerleştiklerini öğrenecekler. 12 Temmuz’da biten tercihlere dair sonuçlar MEB tarafından duyurulacak.

TERCİH SONUÇLARI E-OKUL’DA

Kurulduğu 2009 yılından beri öğrencilerin ve velilerin baş ucu haline gelmiş olan e-Okul sistemi her sınavda olduğu gibi LGS’de de başucu kılavuzu olacak. MEB tarafından bugün duyurulacak LGS Tercih Sonuçları e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden adaylara duyurulacak.

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

MEB’in öğrenci ve velilere sunduğu en önemli hizmet olan sisteme giriş yapmak için;

BU LİNKE TIKLAYINIZ

Linke tıkldıktan sonra sağ tarafta bulunan ‘VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ’ yazan kısma gelin. Öğrencinin T.C. Kimlik Numarası, öğrencinin okul numarası ve ‘Resimdeki Rakamlar’ kısmını doldurun. Ardından sisteme girerek sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Maksat İstihdam