Düğünler yeniden yasaklanacak mı? Vaka sayısı artıyor- düğünler tehlikede | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

30 Kasım 2020 - 14:44

Düğünler yeniden yasaklanacak mı? Vaka sayısı artıyor- düğünler tehlikede

Düğünler yeniden yasaklanacak mı? Vaka sayısı artıyor- düğünler tehlikede
Son Güncelleme :

15 Kasım 2020 - 12:55

68 görüntülenme

Türkiye’de vaka sayıları son haftada yeniden 3 binli sayıların üstüne çıkınca yetkililer bir çok yasağı yeniden devreye sokmaya başladı. 81 ilde sigara yasağı, yaşlılar için belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı, esnek çalışma ve bir çok tedbir yavaş yavaş mecburen yeniden hayatımıza dönmeye başladı. Fakat bu tedbirler de işe yaramazsa daha fazla yasaklamalar devreye girebilir. Her ne kadar kış ayları yaklaşsa da, bu tedbirlerden biri de düğünlerin yasaklanması olabilir. Peki düğünler yeniden yasaklanacak mı?

VAKA SAYISI BÖYLE GİDERSE…

Alınan bilgilere göre eğer vaka sayısı bu şekilde artmaya devam ederse yeni yasaklar bir kaç hafta içinde yeniden geçerli olabilecek. Özellikle yayılım hızının artması ve hastane kapasitelerinin bu yayılımı kaldıramamasından korkulması en büyük etken.

Öte yandan sosyal medyada düğünler ile ilgili ortaya çıkan bazı görüntüler yetkilileri yasak konusunda da düşündürmeye başladı.

Bursa’da bir düğünde çekilen bu görüntüler tepki topladı;

Düğünler dahil olmak üzere bir çok yasağın geri dönmemesi için bu tür görüntülerin oluşmaması ve maske-mesafe-hijyen tedbirlerine tam olarak uyulması gerekiyor. Aksi takdirde önümüzdeki haftalarda yeni yasakların önü açılabilir.