Maksat İstihdam

Diyanet personel alımı kesinleşti: Hangi kadrolara ve ne zaman alım olacak?

Diyanet personel alımı kesinleşti: Hangi kadrolara ve ne zaman alım olacak?
195 görüntülenme
12 Temmuz 2020 - 12:53

Diyanet İşleri Başkanlığı, uzun zamandır personel alımı yapmayan devlet kurumlarının başında geliyor. Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Diyanet İşleri Başkanlığı 9500 personel alımı için önceki gün Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan önemli açıklamalar geldi. Erbaş, canlı yayında bir personel alımı için hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti. Diyanet personel alımı ne zaman olacak? Hangi kadrolara alım olacak?

BAŞVURU YAPILDI

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın canlı yayında yaptığı açıklamaya göre, Diyanet İşleri Başkanlığı’na eleman alımı için hazırlıklar sona erdi. Şu an alım için Maliye Bakanlığı’na başvuru yapıldı ve gerekli izinlerin çıkması bekleniyor. İzin çıktığı an sınav ilanı açılacak.

ALIM İLE İLGİLİ İLK DETAYLAR

Alınan bilgilere göre Diyanet Personel Alımı 9500 kişi olacak. Alımlar; Bekçi, imam, müezzin, teknisyen, temizlik elemanı gibi kadrolarda olacak.

Alımların bir kısmında KPSS istenebilir, bir kısmında istenmeyebilir. Fakat Ali Erbaş’ın açıklamasına göre kesinlikle sınav ile alım olacak.

Şimdilik tarihler belli değil. Fakat gereken başvurular yapıldığına göre 1 ay içerisinde alımların başlayacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

ALIM BAŞLADIĞI AN KAÇIRMAMAK İÇİN-TIKLA-TAKİP ET

Açıklamayı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz;

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.