Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni sosyal medya açıklaması

25 Temmuz 2021 - 00:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni sosyal medya açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni sosyal medya açıklaması
Son Güncelleme :

22 Temmuz 2021 - 1:21

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden (KKTC) dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüş yolculuğunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir çok konuda önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en dikkat çeken açıklaması sosyal medya oldu.

Ülkemizde daha önce çıkan sosyal medya yasasına değinen Cumhurbaşkanı, söz konusu tasarıya yeni eklemeler yapılacağını ve terörle ilgili önemli cezai müeyyideler geleceğini söyledi.

Loading...

EKİM AYINDA ÇALIŞMALAR OLACAK

Bir gazetecinin kendisine "Medya ve sosyal medyada yer alan yalan haberlerle ilgili ciddi cezai müeyyide öngören bir yasa çalışmanız var mı?"sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı;

"Büyük Millet Meclisi'miz sosyal medya ile alakalı bir yasa geçirdi. Fakat bu yasanın devamında özellikle yalan terörü hususunda bir adım daha atılması gerekiyor. Bu konuda da yaptığımız bir çalışma var. Uluslararası alanda özellikle bu yalan teröründe ne tür adımlar atılıyor, ne tür düzenlemeler, ne tür müeyyideler getiriliyor, karşılaştırmalı bir çalışma yaptık. Ekim ayından itibaren bununla ilgili de Meclis'te bir çalışma yürütülecek. Fakat sorun bizim açımızdan çok daha can yakıcı. Çünkü bizdeki muhalefet partisi bu yalan terörünü siyasetinin tek malzemesi yapmış durumda. Dolayısıyla bizdeki durum çok daha ciddi ve demokrasimiz adına çok daha büyük bir tehdit. Daha fazla katlanamayız. Çünkü bu da bir terör. Onun için üzerine gitmemiz lazım."dedi.