Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan'a destek mesajı | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

31 Ekim 2020 - 19:52

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan’a destek mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Azerbaycan’a destek mesajı
Son Güncelleme :

27 Eylül 2020 - 15:13

118 görüntülenme

AzerbaycanErmenistan sınırı ateşten gömlek. İki devlet silahlarını birbirine çevirmiş durumda. Ermenistan’ın provokatif saldırılarının ardından harekete geçen kardeş ülke Azerbaycan’da olağanüstü günler yaşanıyor. ‘İki devlet, tek millet’ lafından yola çıkan Türkiye, bu gergin ortamda tüm desteğini Azerbaycan’a vermiş durumda.

Konu ile ilgili bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘dan geldi. Erdoğan, az önce yaptığı açıklamada; “Türk Milleti tüm imkanlarıyla Azerbaycan’ın yanındadır” dedi.

ERMENİSTAN BARIŞA TEHDİT

Bölgedeki faaliyetlerine bakıldığında, bölge barışına en büyük tehdidin Ermenistan devleti tarafından geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır. Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzaktadır.” diyerek eleştiri getirdi.

Ermenistan halkına da seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermenistan vatandaşlarını kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine karşı durmaya ve kendilerini kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya çağırdı.