Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Hepsi iflas edecek" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 10:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hepsi iflas edecek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hepsi iflas edecek”
Son Güncelleme :

30 Mart 2019 - 8:30

276 görüntülenme

31 Mart 2019 yerel seçim öncesi TRT ortak yayına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın yapılacak seçimden sonra hepsi birbirinden farklı ve uzak sonuçlar yansıtan anket firmalarını kast ederek; “”Bu seçimlerde bence anket firmalarının hepsi iflas edecek. Anket firmalarıyla gerek belediyelerimizin gerek bizim bazı çalışmalar var. Bakıyoruz ki birbirinden o kadar uzak neticeler önümüze geliyor ki belli ki bunların hiçbirisi bir şeyi tutturamayacak.” dedi.

Binali Yıldırım ve 39 ilçenin belediye başkan adayları ile ortak yayına katılan Erdoğan, TRT ortak yayınında soruları yanıtladı. 39 ile 29 ilçede miting yaptığını söyleyen Erdoğan, 35 ilçe ile mitingleri tamamlayacağını belirtti.

ANKET FİRMALARI İFLAS EDECEK

Seçimlere katılım konusunu da değerlendiren Erdoğan, bu seçimin önemli yönlerinden birinin de anket firmalarının iflas edecek olması olduğunu söyledi. Anket firmalarının hepsinin birbirinden uzak neticeler ile geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, hepsinin iflas edeceğini söyledi.

Anket firmalarının ya ‘sipariş’ üzerine veya birbiri ile aynı kişiler üzerinden sonuç verdiğini düşündüğünü belirten Erdoğan, bunlar oldukça sağlıklı neticelerin de çıkmasının mümkün olmadığını söyledi.

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak seçimde katılım sayısı ile ilgili de tahminde bulunan Cumhurbaşkanı, yüzde 85,86 civarında katılım beklediğini söyledi.

Maksat İstihdam