Cumhurbaşkanı Erdoğan: "17 binada arama çalışmaları sürüyor" | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

3 Aralık 2020 - 16:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “17 binada arama çalışmaları sürüyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “17 binada arama çalışmaları sürüyor”
Son Güncelleme :

30 Ekim 2020 - 20:24

50 görüntülenme

İzmir’deki deprem ile ilgili canlı yayında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de AFAD, emniyet teşkilatı, sağlık birimleri ve diğer ilgili kamu personelinin canla başla işlerini yaptığını, bakanlarımızın da koordinasyonu sağlamak için süratle olay yerine ulaştığını belirtti. Kurtarma çalışmaları için tüm imkanları seferber ettiklerini söyleyen Erdoğan, evlerine gidemeyen vatandaşlarımıza da gereken iaşe desteğini sağladıklarını söylerken, SYDV’lere de gereken kaynağın hemen aktarıldığını söyledi.

DEPREM YARALARINI SARACAĞIZ

17 binada çökme olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ve Yunanistan liderlerinin de arayıp destek açıklamalarını yaptığını söyledi ve teşekkürlerini iletti.

Depremin yaralarını sarmak için hızla hareket edeceklerini söyleyen Erdoğan, Ocak ayında Elazığ’da meydana gelen depremin acıları tazeyken, İzmir’den gelen haberlerden gelen üzüntüyü belirtti.

Türkiye’nin deprem kuşağında olduğu gerçeğini her sarsıntıda hissettiklerini belirten Erdoğan, kentsel dönüşüm projeleri ile deprem ülkesi olan ülkemizde her geçen gün afetlere karşı hazırlıklı hale geldiğimizi aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak İzmir’e geçmiş olsun derken, vefat edenlere rahmet, yaralılara şifa dileğini aktardı.