Cübbeli Ahmet Hoca: Atatürk'e düşman olamazsın | Maksat İstihdamMaksat İstihdam

29 Eylül 2020 - 09:21

Cübbeli Ahmet Hoca: Atatürk’e düşman olamazsın

Cübbeli Ahmet Hoca: Atatürk’e düşman olamazsın
Son Güncelleme :

20 Haziran 2019 - 21:44

380 görüntülenme

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca ismiyle tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, Oda TV’ye özel yaptığı açıklamaları ile gündeme oturdu. Söyleşinin ilk bölümünde yer alan Atatürk yorumu ise dikkat çekti.

BU VATANI KURTARMIŞ

Bu vatanın ecdadımızın fethettiği topraklar olduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, Mustafa Kemal Atatürk’ün de bu vatanı kurtardığını söyledi ve;  “Bunu kurtarana nasıl düşman olacaksın yahu? Sevmemenin ne anlamı var? Yapılan ortada.” ifadelerini kullandı.

Sözlerine; “Şimdi, burada bir vatan toprağındayız; burada bu insan uyumamış, yememiş, içmemiş. Bu bir fedakarlık ister. Kaç yaşında vefat etti… Çok yaşamış bir insan değil. Cepheden cepheye hizmet etmiş… O günkü şartlarda, o günkü zorluklar içerisinde bunu yapmış. Hilafeti bile kaldırırken çok üsluplu, çok usturuplu mesela. Şimdi o günkü şartları bilmeyen, o gün onun karşılaştığı şeyleri bilmeyen, kâr zarar hesabı yapamaz. O tercihi neye göre yaptı, akıllı olacağız; yani her şey istediği gibi tozpembe miydi dünyada? Yeni kurduğu bir devlet, her şeyi kabul ettirebilecek durumda mıydı…

Düyunu Umumiye’sinden, oradan, buradan, her türlü baskı altında. Kaç sene geçmiş, 100. senesine yaklaşıyoruz. Bakın en ufak bir şeyden nezle oluyoruz, grip oluyoruz. Yani dolayısıyla bugünkü en zor şartlarda bunu yapabilmiş.” ifadeleri ile devam eden Ünlü, İsmailağa Cemaati’nin hocasının da Atatürk’ün izni ile Kur’an-ı Kerim okuduğunu,  Atatürk ile görüştüğünü söyledi.